Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Úvodem této reportáže nutno říct, že tentokrát naše družstvo nebylo moc "smíšené", neboť jsme do Budějovic odjížděli bez holek a tudíž s negativním skóre již před začátkem zápasu 0:3. To se tak někdy stává a já jsem vlastně rád, že na ostatní utkání dáme vždy dohromady kompletní tým.

 

A teď k vlastním zápasům:

 

 

Polesný Jaromír - Kolman Jan 1:6 4:6

 

Minulý rok jsme s Jardou zahráli napínavý tříseťák, tak jsem očekával něco podobného. V prvním setu jsme oba dva začali trochu nervozně, já jsem se ale uklidnil o hodně dřív a první set se mi podařilo poměrně lehce vyhrát. Ve druhém setu se sklidnil i Jarda a utkání se stano na chvíli vyrovnané. Jelikož se mi v tom vedru nechtělo jít do třetího setu, tak jsem raději vyhrál ve dvou :o))))

 

Linhart David - Sviták Filip 4:6 6:1 3:6

 

Opět se jednalo o vzájemné utkání dvou klasických soupeřů. David hraje pěkný celodvorcový tenis, ale nedává nějaké brutální rány, což myslím, že Filipovi velice vyhovuje. Chlapi hráli na vedlejším kurtu, tak jsem jen občas zkontroloval situaci a viděl Filipa se opět agresivně tlačit k síti a hrát parádní vítězné voleje. Filip si tedy zahrál svůj klasický tříseťák, ve kterém nakonec zvítězil 2:1

 

Polesný Lubomír - Pech Jaroslav 6:2 7:5

 

Další odveta soupeřů z minulého roku. Zatímco Jarda dostal minulý rok od Luboše docela solidně naloženo, tentokrát nastupoval na kurt s odhodláním Luboše porazit. Dalším překvapením bylo Jardovo použití testovací rakety hned v ostrém zápasu, což se mu možná nakonec nevyplatilo. Nutno podotknout, že Luboš je nesmírně zkušený tenisový harcovník s divizními zkušenostmi, který nezkazí sám od sebe ani jeden míček. I přes Jardovu viditelnou snahu si Luboš vítězství zkušeně pohlídal.

 

Žemlička Miloš - Chrstoš Michal 6:3 6:3

 

V Michalově první sezóně za chlapi jde především o jeho otrkání se a sbírání zkušeností. Na pozici čtyřky se většinou utká se stejně starým (nebo spíše stejně mladým) střelcem nebo se zkušeným pinkálistou. Tentokrát však Budějovice na pozici čtyřky nasadili pro nás neznámého Miloše Žemličku, což je dle mého názoru velice zkušený borec a docela ostrý střelec. Svého času velice talentovaný junior a pozdější Lubošův divizní parťák dával neskutečně přesné s rychlé údery.. Z těch pár míčků, které jsem viděl, odehrál Michal otevřenou tenisovou partii plnou rychlých balónů. Nicméně soupěř si kontrolovaně došel pro vítězství ve svou setech.

 

Polesný J. / Linhart - Sviták, Pech 6:4 2:6 4:6

 

Jelikož bylo o vítězství soupeřů rozhodnuto již po singlech, byly debly pouze přátelské zápasy. Nicméně jsme si chtěli alespoň potrénovat v příjemném letním počasí a přátelské atmosféře. Opět jsem viděl jen pár míčů a to takových, že včichni čtyři hráči byli na síti a hráli místy neuvěřitelné voleje. Další kuriozitkou zvláště pro Budějovické bylo Jardovo superpomalé podání zvané „Jardovník“ . Každopádně naše dvojice v divokém zápasu vyhrála 2:1.

 

Polesný L. / Žemlička - Kolman, Chrstoš 3:6 6:4 6:4

 

V prvním setu jsme se ujali rychlého vedení 5:1, ale měli jsme co dělat, abychom nakonec vyhráli 6:3. Pak se ale soupeři rozehráli  a druhý set získali pro sebe. Ve třetím rozhodujícím setu jsme s Michalem vytvořili spoustu nevynucených chyb a soupeřům tak darovali poměrně jasné a pohodlné vedení. I přes náš závěrečný finiš se naší snahu nepodařilo dotáhnout do konce a i třetí set jsme nakonec těsně prohráli.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář